Aktywny urlop

Posted on 05/09/2022 8:06am

Od wczesnych lat słyszymy, że ruch to zdrowie. I zdecydowanie należy się z tym zgodzić. Zimą, gdy dni są krótkie, a wieczory ciągną się w nieskończoność, dobrze jest wybrać się na zimowy urlop. Oczywiście w ruchu i z stosownie spakowaną torbą podróżną. W kwestii zimowej odzieży, najbezpieczniej będzie postawić na wygodę i ciepło. Przede wszystkim nie można zapomnieć o ciepłych skarpetach. Istotne jest również bezszwowe wykonanie bielizny, która pozwala uniknąć nieprzyjemnych otarć lub odparzeń.

zima
Author: Garry Szulewski
Source: http://www.flickr.com
Następnie sweter, polar lub bluza. Kurtki powinny zapewniać dobrą wentylację. Nie zapominajmy o czapkach, z racji iż to przez głowę uchodzi aż 30-40% ciepła! Buty powinny być wodoodporne – zwłaszcza te dla najmłodszych. Wartą wyróżnienia, jest firma Demar - główny, rodzimy producent śniegowców, kaloszy i obuwia roboczego. Wystarczy wysłuchać zdania mam, by zrozumieć, że suma 200-300 złotych w wielu przypadkach nie gwarantuje, że dziecku będzie ciepło w nóżki.Buty dziecięce Demar to pewność komfortu w niskiej cenie. Są ciepłe, ocieplone miękkim kożuchem i największa zima im nie straszna. Podeszwa jest giętka, toteż dziecko może się swobodnie poruszać podczas zimowych zabaw. Zimowe urlopy często łączymy z wizytą na basenach termalnych lub parkach wodnych - dziecięce demar. Nie zapomnijmy więc spakować odzież basenową. I w tym przypadku okazuje się, iż polscy producenci, tacy jak firma 4f mogą mieć powody do dumy. Ich spodenki kąpielowe 4f oraz kostiumy (stworzone do częstego użytkowania w wodach chlorowanych) są odpowiedzią na nudną i monotonną modę basenową.

Dbajmy też o oczy! Szkodliwość promieniowania UV zdarza się być zdecydowanie większa niż latem. Okulary przeciwsłoneczne męskie konieczne są więc cały rok, bez względu na to czy jest to sierpniowy spacer czy ferie w górach. Taki wyjazd to wielka radość dla dzieci ale też szansa, by zademonstrować im na jakiej zasadzie działają finanse osobiste. Warto przeznaczyć kieszonkowe dla naszej latorośli. Bilonówka, czy mała torebeczka na szyję pozwoli zapanować nad ”środkami pieniężnymi”. Takie i inne gadżety, idealnie sprawdzają się właśnie na wyjazdach - okulary przeciwsłoneczne męskie. A ich stosowanie cieszy zarówno dzieci jak i rodziców.

Tags: ruch, podeszwa, sweter, bluza