Atrakcje turystyczne i sportowe w rejonie Kotliny Kłodzkiej, co interesującego można będzie robić w Zieleńcu.

Posted on 18/01/2023 7:33am

Kotlina Kłodzka ma całkiem sporo do zaoferowania turystom, trudno się więc dziwić, że rejon ten co roku odwiedza wiele tysięcy ludzi. Piesze i rowerowe trasy są pełne w zasadzie od początku wiosny do późnej jesieni, malownicze trasy przebiegają pomiędzy przepięknymi okolicami, zapewniając spokój, ciszę i kontakt z przyrodą. Znajdą coś pośród nich i aktywni, poszukujący adrenaliny kolarze, i rodziny z dziećmi szukające raczej tras, na jakich dadzą sobie radę.
Polanica Zdrój
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Za to zima to okres, kiedy w rejonie tym zaczynają się pojawiać dziesiątki tysięcy wielbicieli szaleństwa na śniegu. Liczne trasy snowboardowe i narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i sztucznie naśnieżane stoki gwarantują doskonałe warunki do uprawiania zimowych sportów. Poza tym w rejon ten coraz częściej przyjeżdżają celebryci i osoby z okładek - to dodatkowo napędza poziom zainteresowania tym wspaniałym regionem. Takie zainteresowanie widać doskonale przy szukaniu miejsc na nocleg i kwater, w niektórych okresach zimy lub lata mogą być z tym duże problemy.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, wcześniejsza strona (https://eccoholiday.com/p/bulgaria-zlote-piaski) także stanowi godne uwagi źródło informacji, które odnosi się do omawianej problematyki.

Zobacz: noclegi w Dusznikach Zdrój w niskiej cenie.

Najpopularniejszym w tej części kraju narciarskim ośrodkiem jest Kudowa Zdrój, miejscowość położona na końcu Kotliny Kłodzkiej. Jest to również najwyżej położona miejscowość w Sudetach, która ma specyficzny mikroklimat bardzo podobny do tego, jaki można spotkać w Alpach. I dzięki takim właśnie warunkom w Kudowie Zdrój występują doskonałe warunki na uprawianie sportów zimowych. Funkcjonuje w nim blisko trzydzieści narciarskich wyciągów o bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania, część z nich jest oświetlona więc umożliwiają jeżdżenie do późnych godzin wieczornych. Dla zaciekawionych: kwatery w Kudowie Zdrój.
skały
Author: the BRT
Source: http://www.flickr.com
Oprócz tego w Dusznikach Zdrój da się w przyjemny sposób spędzić wolne chwile na dwóch kółkach, wśród tamtejszych tras każdy znajdzie coś co będzie odpowiadać umiejętnością. Miejscowość ta cieszy się popularnością i w zimie, i w lecie, więc trzeba pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześnie pomyśleć o rezerwacji noclegów, jeżeli się weźmie za to za późno to może się okazać, że wszystkie zieleniec domki będą już pozajmowane i nic wolnego się nie znajdzie.

Tags: warunki, miejscowość, kotlina