Chcesz niedrogo i wygodnie podróżować – wybierz samolot!

Posted on 06/03/2019 12:01am

Gdy już zaplanujemy cel wakacyjnej podróży, często stajemy przed pytaniem,który środek transportu wybrać. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie innej formy niż dojazd samochodem. Cenią sobie niezależność,opcję zmiany trasy, zatrzymywania się gdy tylko mają ochotę i tego typu podobne aspekty.
Kadłub samolotu
Author: www.silvair.net
Jednak przy obecnych cenach benzyny jazda samochodem na urlop pochłania dużo pieniędzy. Zwłaszcza jeśli wyjeżdżamy gdzieś daleko. Druga, pewna przeszkoda to to, że nie wszędzie da się autem dojechać. A nawet jeżeli się da, to potrwa to tydzień. Między innymi dlatego najczęściej wybieranym środkiem transportu na urlop jest samolot.

Jeśli wykupimy wczasy w biurze podróży to zwyczajowa oferowana forma dotarcia na miejsce. Kiedy we własnym zakresie planujemy sobie wyjazd będzie podobnie. Samoloty są szybkie, komfortowe i tym sposobem możemy dotrzeć właściwie w każdy zakątek świata (zerknij). Bilety lotnicze absolutnie nie są bardzo kosztowne. Konkurencja na tym rynku jest tak ogromna, że przewoźnicy oferują coraz korzystniejsze ceny. Trzeba tylko odrobinę poszukać, by móc polecieć za kilkaset złotych. Naturalnie, przykładowo lot do Stanów Zjednoczonych będzie zdecydowanie droższy, ale i odległość jest bardzo duża.

Śmigło samolotu
Author: capcloud
Source: http://sxc.hu
Jeżeli mamy zaplanowany wyjazd do któregoś z krajów w Europie, przewoźnicy wychodzą nam naprzeciw proponując tanie loty. Może nie we wspaniałym standardzie i bez dodatków w postaci bezpłatnych drinków i obiadu w czasie lotu, lecz możemy dzięki tej usłudze za zdecydowanie małe pieniądze dolecieć do właściwie wszystkich większych miast Europy (wejdź do serwisu). Taki przelot nie trwa długo, więc nawet nie zdążymy odczuć tego niskiego standardu. Tylko latając jesteśmy w stanie w kilka godzin dostać się na drugi koniec Europy, zatem to rozwiązanie jest doskonałe.

Nie ma znaczenia, czy wybierasz się na drugi koniec świata czy do sąsiedniego kraju. Samolot to najszybszy, najmniej ryzykowny i właściwie najtańszy sposób żeby się tam dostać. Jeśli się zastanawiasz czy pojechać gdzieś autem, koleją, autobusem, czy może polecieć samolotem – decyzja jest łatwa: tanie latanie! W ten sposób jest najwygodniej, najszybciej.Tags: Europa, samolot, pieniądze, transport, biuro podróży, autobus, Stany Zjednoczone, kontynent