Ciekawe kierunki wakacyjne, zatem w jakie miejsca możemy wybrać na następny urlop

Posted on 25/08/2020 9:46am

Wakacje to okres, jaki pragniemy spędzić jak najmilej, gdyż przemija nad wyraz szybko. Jeśli do tej pory jeździliśmy albo nad morze, albo w góry, dobrze zrobić coś spontanicznego i zdecydować się na o wiele dalsze kierunki, takie jak Bejrut. W tej nowoczesnej stolicy Libanu na pewno nie braknie dla nas atrakcji nie będzie nam mało.


W Bejrucie rzuca się w oczy przede wszystkim przemyślana architektura, czystość oraz zieleń, której można pozazdrościć. Jest faktycznie ładnie, ale jak wspomniano – też niezrównanie nowocześnie, a sam Bejrut nazywa się Paryżem Wschodu. Z tego względu trzeba liczyć się z dość wysokimi cenami, lecz nie można nie zasmakować fajki wodnej, która częstokrotnie podawana jest nie w szklanej butli, ale – w owocu, np.

Poszukując godnych przeczytania artykułów, wejdź na na ten odnośnik. Naprawdę zalecamy tę ofertę (https://www.goldwasser.pl/zlota-wodka/), ponieważ ona z pewnością także przyciągnie Twoją uwagę.

w ananasie (sprawdź nieco więcej). Wypróbujmy nieznane dla nas dotychczas smaki tytoniu, a zapewne będziemy przyjemnie zadziwienie. Normalne smaki dostaniemy bez kłopotu w Polsce, zatem warto pokosztować czegoś innego. W Bejrucie jest niebywale dużo świątyń różnorakich religii, lecz też sporo budynków-straszydeł, pustych, bez lokatorów, które są ogromnym kontrastem dla stawianych obok nowoczesnych budowli.
Bejrut
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Przebywając w opisywanym mieście koniecznie trzeba przespacerować się nadmorskim deptakiem wzdłuż Morza Śródziemnego. Drugim kierunkiem, na jaki możemy się zdecydować, jest Chicago, gdzie podstawowe atrakcje umiejscowione są w samym centrum miasta. Niewątpliwie należy zobaczyć Dearborn Street, The Mag Mile czy znane chicagowskie muzea, jakie położone są nad brzegami jeziora Michigan. Nie można zapomnieć też o akwarium i planetarium, a osoby, jakie cenią sztukę, powinny wejść do Art Institute od Chicago, w którym nagromadzono tysiące arcydzieł wywodzących się z wszelkich okresów.
Teraz już wiesz, iż wylegiwanie się na plaży lub zdobywanie szczytów to nie jedyne cele, jakie trzeba realizować podczas wakacji.


Chicago
Author: Anton S.
Source: http://www.flickr.com
Można odwiedzić miasta, które na zawsze pozostaną w twojej pamięci i każdego roku określać sobie nowe, wakacyjne kierunki, aby ujrzeć ile się da świata (kliknij tutaj). To wcale nie musi kosztować nas więcej niż zwyczajny urlop, należy tylko zacząć planowanie wcześniej oraz zabukować samolot lub hotel (hotele konferencyjne) na kilka miesięcy przed podróżą, a będziemy mogli skorzystać z atrakcyjnych upustów.

Tags: miasto, sztuka, architektura