Co zabrać na urlop nad morze?

Posted on 05/08/2022 7:52am

Obojętnie, czy wyruszasz nad Bałtyk czy Adriatyk, najważniejszą rzeczą jest odpowiednie przygotowanie do wakacji. Wybrałeś już hotel nad morzem. Co trzeba zapakować do plecaka, by wakacje były udane?
hotel nad morzem
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Zawartość torby podróżnej uzależniona będzie od wakacyjnej destynacji. Bo o ile w ciepłych krajach pogoda jest raczej przewidywalna, tak wypoczynek nad polskim morzem wcale nie musi odbyć się w pełnym słońcu. Poniżej przygotowaliśmy spis niezbędnych rzeczy, jakie należy uwzględnić w czasie pakowania . Najwięcej miejsca w walizce z pewnością zajmą odzienia. Musimy bowiem być przyszykowanym na wszelką możliwość. Warto jednakże mieć świadomość, iż „co za dużo, to niezdrowo”, dlatego wybór musi być odpowiednio przemyślany.

Nie wahaj się - jeśli pragniesz otrzymać uzupełniające treści na ten temat, wiedź, że bezpłatne wejście na nasz link naprawdę nic nie będzie Cię kosztowało.

Na kilka dni przed podróżą dobrze jest też zaznajomić się z prognozą pogody, jaka ułatwi podjęcie decyzji. Na pewno do plecaka musimy spakować parę koszulek z krótkim rękawkiem a także na ramiączkach. Przydać może się również przynajmniej jedna cieplejsza bluza (najlepiej jeżeli będzie ochraniała równocześnie przed wiatrem). Trzeba zabrać ok. 2 par szortów jak też 1 parę spodni . Panie mogą wziąć też letnie spódnice. Warto także wziąć ze sobą przeciwdeszczową kurtkę. Warto pamiętać, że ilość odzieży zależna będzie od długości pobytu. Korzystniej będzie wziąć więcej odzień niż miałoby ich zabraknąć. Odzież spodnia to w zasadzie podstawa, jeśli idzie o wakacyjny wyjazd. Do plecaka należy zapakować tyle par majteczek i skarpetek, aby wystarczyły na cały pobyt. Dobrze będzie zabrać 2 pary ponadplanowe, gdyby na przykład skarpety przemokły w trakcie ulewy. Powinniśmy pamiętać także o piżamie. Jeżeli podróż nad morze, to obligatoryjnie wypada zabrać strój kąpielowy. Najlepiej zapakować do plecaka dwie pary kąpielówek.
Ładując plecak, razem z odzieniem a także bielizną trzeba spakować odpowiednie buty. Podstawą będą klapki bądź sandały. Warto też wziąć pełne buty sportowe, na wypadek zimniejszych dni albo deszczu. Przyda się też jedna para eleganckiego obuwia - w razie wypadu do kawiarni.

Tags: buty, Bałtyk, wyjazd