Do wyprawy turystycznej należy się odpowiednio przygotować, szczególnie pod kątem garderoby oraz sprzętu

Posted on 08/06/2019 7:37am

wycieczka turystyczną trasą może być wyśmienitą przygodą, ale może być też niebezpieczna. Wszystko bywa zależne od tego, jak przygotujemy się do wyjścia. Przy takiej okazji trzeba pomyśleć o dobrej garderobie i sprzęcie.


basen
Author: AForestFrolic
Source: http://www.flickr.com


Wszystko kupi się w sklepach górskich lub sportowych.


Żeby było cieplej


czołówka petzl
Author: adam79
Source: www.flickr.com


Potrzeba mieć na względzie to, że na szlaku warunki atmosferyczne mogą okazać się inne niż w mieście. Czasami staje się zimniej, mogą pokazać się także opady atmosferyczne. Na taką ewentualność najlepiej się przyszykować i trzymać pod ręką polary lub kurtki softshellowe. Takie okrycia wierzchnie spisują się optymalnie, kiedy nie jest jeszcze bardzo zimno, ale trzeba ochronić się przed podmuchami wiatru. W wypadku deszczowej pogody lepiej spisują się kurtki, ale polar również warto mieć, gdyż można zakładać go pod cienką wiatrówkę, a wtedy będzie cieplej.


Gdy na trasie robi się ciemno
wycieraczki samochodowe


Na okoliczność, że na ścieżce stanie się ciemno, również potrzeba się przygotować. Idealnie w tym wypadku sprawdza się czołówka - bezpłatny dostęp - Petzl. Rzecz jasna na podobną wyprawę można wziąć tradycyjne latarki, lecz nie bywają one tak ergonomiczne, jak czołówki. Używając czołówki turysta może mieć wolne ręce, co bywa bardzo istotne oraz pomocne na szlaku. Czasem potrzeba coś uchwycić albo się podeprzeć, więc lepiej nie trzymać nic w dłoni, bo tylko będzie zawadzać.


Zarówno garderobę, jak też sprzęt na podobne wyprawy, najlepiej nabywać w sklepach turystycznych lub górskich, ponieważ w tego rodzaju miejscach oferowane bywa profesjonalne wyposażenie. Z pewnością jest troszkę droższe, lecz naprawdę jest warte swojej ceny

Tags: odzież, ceny, wycieczka, pomoc, wypad