Domy na wtórnym rynku. Jak bezpiecznie zakupić?

Posted on 25/10/2019 7:19am

Pragniesz mieć własny, aczkolwiek zamiast budować, wolisz kupić gotowy, stary budynek? Używany, ale w znakomitym stanie, starszy i tańszy? Oto rady, jak zakupić dom na rynku wtórnym.


Wyśniony domek wcale nie musi być nowiuteńki - postawiony przez nas albo przez dewelopera.


rzeszów
Source: pixabay


Nadzwyczaj często na wtórnym rynku pojawiają się nieruchomości, które nęcą ceną, interesującym wyglądem lub lokalizacją jak np.

Sądzisz, że wymienione informacje są absorbujące? Super, zatem na pewno szczegóły w serwisie (https://hotelkamieniczka.pl/o-hotelu/) opublikowane również Cię zaciekawią.

domy Legionowo. Taka inwestycja w istniejącą nieruchomość może być świetną alternatywą, pod warunkiem iż gruntownie poznamy jej negatywy a także atuty. Gdy znajdziemy atrakcyjny stary budynek razem z parcelą, nie możemy podejmować decyzji pod wpływem chwili, tylko bez emocji dokładnie sprawdzić oraz przeanalizować wszelkie dane na temat stanu prawnego posiadłości, osiągalnych dokumentów oraz stanu technicznego budynku. Co więcej, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy domek oraz parcela w obecnym kształcie odpowiadają naszym potrzebom, czy może nieodzowna będzie przebudowa.


standard
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
domy legionowo
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com


W przypadku siedzib w dobrym stanie przygotowawczą ocenę możemy przeprowadzić na własną rękę. Jeżeli jednak pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do kondycji budynku, warto skorzystać z pomocy inżyniera z uprawnieniami, który prawidłowo zinterpretuje pokazujące się ślady zawilgocenia czy też rysy. Częstokroć dysponuje on rynsztunkiem umożliwiającym między innymi określić poziom wilgotności czy też skontrolować działanie wentylacji. Dodatkowo wskaże miejsca, gdzie trzeba zrobić odkrywki.


W uzasadnionych sytuacjach zaleci termowizyjne badania czy też dokładniejszą ekspertyzę techniczną tych elementów starego domu, które mogą sprawiać kłopoty w przyszłości.

Tags: nieruchomości, domy, temat, wypad