Gdańsk, to piękne charyzmatyczne miasto z bogatą historią, wieloma zabytkami i atrakcjami, tak dla dzieci, jak i ich dorosłych

Posted on 10/03/2019 7:22am

Gdańsk to jedno z piękniejszych polskich miast. Położony jest na północy naszego kraju nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Gdańską na Pobrzeżu Gdańskim. Jest aktualnie swojego rodzaju rolę ośrodka kulturalnego, naukowego i gospodarczego północnej Polski.
mieszkanie w Gdańsku
Author: kishjar?
Source: http://www.flickr.com
Jest on miastem z ponad tysiącletnią historią, która została tworzona na przełomie wieków dzięki wpływowi dużej ilości kultur i działań. Zajmuje szóste miejsce w kraju pod względem ilości ludności, a siódme pod względem powierzchni. Z pewnością też każdy słyszał o Trójmieście, w skład którego wchodzą właśnie Gdańsk, a do tego Gdynia i Sopot.

Zabytki w Gdańsku są jednym z najbardziej wartościowych zespołów zabytkowych w Polsce. Co prawda prawie wszystkie zabudowy historyczne śródmieścia były rekonstruowane po II wojnie, a większość zabytków uległa zniszczeniu, ale nie przeszkodziło to miastu uzyskać miano niespotykanie pięknego i zamożnego historycznie miejsca. Odmienną właściwie ważną sprawą jest posiadany przez miasto port handlowy, który gwarantuje mu status ośrodka gospodarki morskiej. Jeśli rozplanowuje się zwiedzanie tego pięknego miejsca z rodziną to naturalnie powinno się zasięgnąć wiedzy jakie atrakcje dla dzieci skrywa Gdańsk. Jedną z interaktywnych atrakcji jest widok na miasto z punktu widokowego zlokalizowanego obok Centrum Hewelianum. Niesamowitą rozrywkę mniejszym turystom zapewni też PGE Arena, gdzie maluchy mają możliwość pojeździć na gokartach lub na tyrolce.stare miasto
Author: Harald Groven
Source: http://www.flickr.com
Następna rzecz, która zaoferuje wiele frajdy waszym maluchom to wizyta na genialnym placu zabaw Loopys World Gdańsk, gdzie każdy malec podda się atmosferze swawoli. W propozycji Gdańska jest również jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego miasta – ZOO Gdańsk Oliwa. Stanowi to nie tylko atrakcje dla dzieci , ale również dla ich opiekunów.
Najbardziej jednak spodobać się może cudowne Stare Miasto Gdańska i najczęściej obierana przez zwiedzających trasa, która biegnie Drogą Królewską od Bramy Wyżynnej, aż do ulicy Długiej na Długi Targ. Jest tam zlokalizowana niezwykle znana fontanna Neptuna. Istnieje także możliwość, by podziwiać zabytki w Gdańsku od strony wody, z poziomu kajaka lub statku w czasie rejsy. Za przyczyną dużej ilości dróg dla rowerów można oglądać miasto w czasie rowerowej wycieczki.

Możliwości, by zwiedzać zabytki w Gdańsku i wyszukać atrakcje dla dzieci jest sporo. Wszystko zależy od tego w jaki sposób pragniemy spędzać czas wolny i czego chcemy.

Tags: miasta, historia, gokarty, tyrolka