Gdzie na odpoczynek, czyli wypoczynek Polanica Zdrój, Polanica Zdrój pensjonat

Posted on 10/01/2023 7:08am

Polanica Zdrój jest niewielkim grodem i najmłodszym uzdrowiskiem Ziemi Kłodzkiej.
Niezwykle sławnym i ukochanym miejscem pobytu zarówno przebywających podróżników jak i obywateli Polanicy Zdrój jest deptak, znajdujący się po obu stronach przepływającej przez Polanicę rzeki. Bulwar otoczony jest kawiarniami, które w ciepłe dni stawiają stoły z parasolkami także na dworze.
Wśród oazy ciszy, spokoju i zapachu rozkwitających rododendronów znajduje się spa Polanica Zdrój.
Miejsce otoczone lasami, z rozległym Parkiem Zdrojowym i wieloma szlakami spacerowymi jest jednym z nadzwyczaj uroczych zaciszy Sudetów i świetnym punktem do wypoczynku.
To wspaniałe miejsce do spacerów, eskapad pieszych i rowerowych, ciekawe o każdej porze roku. Zimą jest w stanie stanowić wspaniałą bazę dla entuzjastów białego szaleństwa. 13 ha Park Zdrojowy jest zapisany do rejestru zabytków - zobacz tutaj. Podziwiać w tym miejscu można m.in cyprysik Lawsona cenione drzewo parkowe, pochodzące z Kanady o obwodzie 120 cm, oraz aglomeracje rododendronów, kwitnących od maja do czerwca.Ogromnym zainteresowaniem cieszy się wzniesiona na głównej alei parkowej oświetlana kilkunastoma barwnymi reflektorami fontanna. Tryskająca oświetlana woda wznosi się w tempo muzyki.
sudety
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Od początku maja do końca września ciepłe wieczory uprzyjemnia turystom i mieszkańcom tego czarującego miasta. Niedaleko znajduje się huta szkła artystycznego. Należałoby wpaść do środka i ujrzeć jak powstają szklane arcydzieła.Dla przebywających w tym miejscu turystów wielką gratką okaże się przejazd Letnim Torem Saneczkowym. To niemal 500 metrowy odcinek do przebycia na sankach z kółkami, które suną po stalowej rynnie z wielką szybkością. Polanica jest znana też z urządzanych tu Międzynarodowych Turniejów Szachowych.

Polanica Zdrój willa jako renomowany obiekt hotelowy o rewelacyjnej atmosferze i wysokim poziomie usług hotelarskich pociąga kuracjuszy i turystów z całego świata . Polanica jest atrakcyjnym i ochoczo zwiedzanym miejscem przez kuracjuszy.

Dochodzisz do wniosku, że dobrze by było pogłębić swoją wiedzę na wyjaśniany tu problem? Kliknij więc na ten odnośnik i przeczytaj więcej w treści.

Nawet krótki pobyt umożliwia zregenerować siły zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Tags: podróżnik, Sudety, Usługi hotelarskie