Interesujące pasje – może żeglarstwo?

Posted on 11/06/2020 8:19am

Niekiedy długo musimy poszukiwać własnego hobby, aż znajdziemy to jedyne, wyjątkowe, któremu chcemy się oddać całym sercem. Wiele osób szuka nawet przez całe swoje życie. Czy to znaczy, że nic ich nie interesuje? Że nic ich nie ciekawi? Oczywiście, nie. Tak naprawdę każdy ma coś takiego co lubi, kłopot może wiązać się z tym, że o tym najzwyczajniej nie wiemy – nie wiemy co lubimy lub co gorsza uważamy, że to co lubimy nie jest dla nas.

Bezwzględnie natomiast musimy przestać tak myśleć. Nie ma innej drogi do przekonania się o tym, co uwielbiamy najbardziej, jeśli nie będziemy szukać i próbować. Tak więc może żeglarstwo mogłoby być takim naszym hobby?
polskie morze
Author: Marcin Kargol
Source: http://www.flickr.com
Czy kiedyś pomyślałeś, że mógłbyś być świetnym żeglarzem? Na pewno większość ludzi powie, że nie. Niby lubimy wodę, kochamy pływać, podróżować statkiem czy chociażby patrzeć na pływające statki, ale zakładamy, że takie żeglarstwo to nie dla nas. Tymczasem nie przekonamy się, dopóki nie spróbujemy. Często też możemy zakładać niesłusznie, że nie zdołamy nauczyć się całej tej sztuki: jak kierować żaglówką, jak odnaleźć się na pełnym morzu, jak płynąć bezpiecznie i tym podobne. Jednak to wszystko jak najbardziej jest do nauczenia i opanowania. Ogólnie dostępne są chociażby rejsy szkoleniowe po Bałtyku. W trakcie takich
polskie morze
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
szkoleń można posiąść zarazem wiedzę, jak i doświadczenie w żeglarstwie.



Rzecz jasna, wraz ze zdobywaniem kolejnych umiejętności oraz ćwiczeniem żeglarstwa w praktyce, możemy starać się o poszerzenie zakresu swoich kompetencji w tym zakresie biorąc udział w coraz bardziej zaawansowanych kursach i zdobywać coraz wyższe stopnie żeglarskie.

Poszukujesz dodatkowych treści, żeby rozszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Zachęcamy do kolejnego wpisu. Wyszukasz go na portalu pod linkiem.

Tego rodzaju przygoda nie kończy się więc na przepłynięciu parędziesięciu godzin – w istocie nauka żeglarstwa nigdy się nie kończy, a już z pewnością nie kończy się radość, jaką daje perfekcyjne opanowanie tej sztuki jak również przeżycia, które się odczuwa w momencie, gdy płynie się po pełnym morzu i żegluje w nieznane.
Szukajmy więc interesujących i niebanalnych zajęć, nie rezygnujmy z propozycji (jakie przyjdą nam w pewnym momencie na myśl), tylko z tego względu, że myślimy iż w gruncie rzeczy coś nie jest dla nas. Póki nie spróbujesz, nie będziesz wiedział i możesz nieopatrznie stracić szansę na znalezienie czegoś naprawdę fajnego.

Tags: morze, hobby, bezpiecznie