Jak upolować niedrogi bilet na samolot

Posted on 07/05/2021 7:45am

Wakacje trwają w najlepsze. Jedni z nas jeszcze nie zdążyli ochłonąć po ekscytującej wycieczce, inni tak długo wyczekiwany urlop mają wciąż przed sobą. Lecz w którą stronę świata się udać? Odwiedzić polskie wybrzeże, Hiszpanię czy cały czas nieodkrytą Gruzję?

bilety lotnicze
Author: David Skinner
Source: http://www.flickr.com
Na ogół planując urlop kierujemy się ceną. Pierwsza myśl: najtaniej będzie w Polsce. Ale jeżeli pogoda nie należy do udanych (co niestety zdarza się raczej często nad polskim morzem) kursujemy między smażalnią ryb, restauracją a kawiarnią. Wówczas koszty wzrastają. A kiedy dodatkowo jesteśmy rodziną z małymi pociechami?Wtedy dociera do nas, że cena ma istotne znaczenie, jednak równie ważny jest komfort wypoczynku.Może warto więc zdecydować się na dalsze wojaże? Tym bardziej, że bilety lotnicze możemy dziś dostać w bardzo kuszących cenach. Musimy tylko wiedzieć jak znaleźć tanie loty - przeczytaj więcej.

Po pierwsze: dopasujmy się z datą wyjazdu. Jeśli nie mamy sztywno zaplanowanych dat urlopu, należy sprawdzić ceny biletów w konkretnym kierunku w różnych datach. Czasami zmiana daty nawet o parę dni pozwoli nieco zaoszczędzić.

Warto zapisać się do newsletterów. Wtedy zawsze trafią na naszą skrzynkę najnowsze informacje o atrakcyjnych zniżkach przewoźników. Czytajmy również blogi, strony oraz fora, na których turyści mają szansę wymienić się informacjami.

Nie bójmy się mniejszych lotnisk. Większa część stolic oraz dużych miast, poza głównym lotniskiem, posiada minimalnie jeden port lotniczy obsługujący tanich przewoźników. Np. wybierając się do zachodniej części Gruzji, rozsądniej jest polecieć tanimi liniami na lotnisko Kutaisi niż do Tbilisi.

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis (https://i-posciel.pl/jedwabna-poszewka-na-poduszke), w którym przeczytasz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.


pasażer samolotu
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Dajmy się uwieść promocji. Gdy nie jesteśmy zdecydowanie przywiązani do jednego kierunku, udajmy się tam, gdzie na daną chwilę jest zniżka. W celu by skontrolować, gdzie w danym terminie są najlepsze ceny biletów, warto wypróbować w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie” - poczytaj.

Pożądane byłoby kontrolować ceny biletów parę razy w ciągu dnia i po prostu liczyć na łut szczęścia. Pamiętajmy: im więcej czasu poświęcimy na szukanie biletu, tym większa frajda z jego kupna.

Tags: urlop, lotnisko, wypoczynek, bilet