Jak zorganizować niezapomnianą podróż, by nie nadszarpnąć budżetu?

Posted on 08/05/2019 5:44am

Niepowtarzalne wycieczki to marzenie niejednego z nas. O czym pamiętać, jeśli zależy nam na ekonomicznej podróży?
Jeśli chcemy objechać Europę wzdłuż i wszerz zdecydujmy się na bus do Niemiec czy Czech, zamiast samochodu. Przykładowo bus do Niemiec będzie kosztował znacznie taniej niż podróż własnym pojazdem do Berlina czy Hamburga. Inna sytuacja, jeśli podróżujemy w towarzystwie. Wtedy wydatki na benzynę, po podzieleniu na parę głów, będą dużo przystępniejsze. A co jeśli nie wyobrażamy sobie jazdy innym środkiem komunikacji niż samochód, ale nie mamy ani znajomych, ani przyjaciół, ani najbliższych, którzy mieliby możliwość również udać się w podróż? Możemy rozejrzeć się za towarzyszami na forach internetowych czy portalach społecznościowych - czytaj więcej. Bez dwóch zdań uda nam się znaleźć kogoś, kto ma takie same upodobania. Naszą uwagę powinny również przykuć tanie bilety lotnicze. Te, nabyte odpowiednio wcześniej, mogą nas wynieść nawet tylko parę złotych. Alternatywą dla samolotu czy czterech kółek będzie też pociąg.
busy
Author: The TAS Partnership Ltd
Source: http://www.flickr.com


Warto mieć oczy szeroko otwarte. Biura podróży oferują sporo podróży last minute. Takie opcje okażą się bardzo dobre dla osób, które nie mają możliwości wybrania się na półroczne wycieczki, a preferują weekendowe, tygodniowe bądź dwutygodniowe pobyty w różnorakich miejscach. Zaglądajmy więc często na strony poszczególnych biur turystycznych, a także polubmy internetowe porównywarki wycieczek organizowanych przez odmienne firmy.
Jeżeli staramy się oszczędzać pieniądze, dobrą opcją jest rozejrzenie się, na przykład na forach internetowych, czy ktoś przypadkiem nie chce odsprzedać wycieczki, którą nabył jakiś czas temu, gdyż sam nie może jechać. Wtedy bowiem możemy spodziewać się atrakcyjnej ceny. Ekonomiczne wycieczki są związane przede wszystkim z niedrogim noclegiem. Dobrze jest mieć na uwadze, że hotel nie zawsze musi być alternatywą najdroższą, wbrew pozorom. Jedną z przystępniejszych cenowo alternatyw będzie zakwaterowanie na kempingu. Tego typu miejsca proponują też domki letniskowe, którymi możemy zastąpić tradycyjny namiot.

Tags: wycieczki, pojazd, biura turystyczne