Jakie miejsca należałoby obejrzeć będąc na Cyprze?

Posted on 01/07/2023 9:39am

Na tę wyspę można by udać się o dosłownie każdej porze roku, ponieważ rozrywek czy też miejsc do zwiedzania jest tam bez liku. Wiosna i jesień to idealna pora, jeżeli chcemy połączyć zwiedzanie wyspy wraz z odpoczywaniem na plaży.
Cypr
Author: pawelkoszalin
Source: http://www.flickr.com


noclegi
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com


Wyspa posiada istotnie wiele do zaproponowania: przepiękne plaże, góry, idealne na różne piesze wycieczki, malownicze miasteczka i tętniące życiem kurorty. Z podróży na Cypr z pewnością będą zadowolone rodziny z dzieciakami, ludzie młodsi, poszukujący rozrywek, jak i osoby szukające trochę spokojniejszych doznań.

Nie wahaj się- przejdź do serwisu świnoujście apartamenty, by poznać dodatkowe fakty na opisywany w wpisie zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twoją recenzję!

Jeśli lubicie starożytną historię oraz zabytki z nią się wiążące, to doskonale się składa, ponieważ na Cyprze odnajdziemy kilka naprawdę bardzo ciekawych oraz godnych zwiedzenia miejsc. Podróż po starożytnym Cyprze najlepiej zacząć od zwiedzania ruin miejscowości Kurion i znajdującego się niedaleko sanktuarium Apolla. Obydwa miejsca są zlokalizowane w pobliżu Limassol (na znakach drogowych należy poszukiwać nazwy Lemessos). Kurion to jeden z najbardziej imponujących kompleksów architektonicznych na Cyprze. Najbardziej atrakcyjnym zabytkiem jest Ideon, który pięknie wkomponował się w dość strome zbocze.


Jednak znajdziemy tutaj również pozostałości stadionu, kościoła, łaźni czy też agory. W położonym blisko sanktuarium Apolla ocalały śliczne pozostałości świątyni, czy domów kapłanów. Podróżując z Limassol w stronę Larnaki, możemy zajrzeć do starożytnego miasta Amathus, które położone jest nad brzegiem morza. Chociaż nie zachowało się tutaj zbyt wiele, to i tak tamtejsze ruiny robią wciąż duże wrażenie. Przetrwały m.in. pozostałości agory, piękne marmurowe kolumny, pozostałości po świątyniach czy też łaźniach.
Kierując się dalej w stronę Larnaki, warto się zatRzymać także przy neolitycznej osadzie pod nazwą Chirokitia - do pewnego stopnia zrekonstruowano w tamtym miejscu osadę z epoki kamienia. Dzięki różnym pracom archeologicznym, w osadzie można by zobaczyć m.in. szczątki brukowanych ulic, okrągłych domów czy murów obronnych.

Tags: dom, Rzym, morza, zwiedzanie, miejscowość