Jakie sekrety skrywa Olsztyn? Co jesteśmy w stanie zobaczyć w tym ciekawym mieście? Czy warto tu zamieszkać?

Posted on 14/05/2020 8:11am

Jest jednym z tych miast, którego podczas zwiedzania Warmii pominąć nie możemy. Olsztyn, największe miasto regionu, może oczarować każdego. Jakie miejsca zasługują w tym mieście na szczególną uwagę?


Jedną z najbardziej ważnych atrakcji Olsztyna jest bez wątpienia zamek. Postawiony w XIV wieku i do dziś jest jedną z najistotniejszych budowli miasta. Podczas wycieczki po zamkowych posiadłościach możemy zwiedzić ciekawe ekspozycje muzealne. Mogą zauroczyć dawne zbroje rycerskie, interesująco prezentują się zbiory sztuki. Nie brakuje tu wartościowych obrazów z XVII wieku a także rzeźb gotyckich – bezcennych skarbów sztuki sakralnej. Zachwycić mogą też meble, które swym historycznym charakterem bardzo dobrze odpowiadają zamkowym wnętrzom.

Powinniśmy także zwracać uwagę na romantyczny park, który jest w okolicy zamczyska i który obecnie jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców miasta. Następnym wartościowym zabytkiem z okresu średniowiecza jest olsztyńska katedra.

Interesują Cię różnego typu specjalistyczne posty? Więc kliknij tutaj tanie kwatery pracownicze warszawa i przeglądaj nasze kolejne newsy na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

Została wzniesiona ona w piętnastym wieku, jednak z pierwotnego, gotyckiego wyposażenia zostało niewiele. Pomimo to dobrze zajrzeć do jej historycznego wnętrza, w jakim dziś rządzi barok. Wielu wrażeń może zaoferować i spacer po olsztyńskiej starówce. Wyjątkowy rynek otoczony historycznymi budowlami oraz Dom Burmistrza – najstarsza miejska kamienica – mogą zachwycić każdego. Perfekcyjnie prezentuje się także ratusz – siedziba władz miejskich z I połowy XVII wieku.

nocleg
Author: TravelingOtter
Source: http://www.flickr.com
Olsztyn rzeczywiścieto nie jedyna atrakcja, jaką może się pochwalić Warmia. Jednakowoż to od niego warto zacząć odkrywanie tej krainy, pełnej historycznych budowli oraz pokaźnych zamków. Doskonałe zagospodarowanie sprawia, iż noclegi możemy tu znaleźć bez trudności, a dobrze rozwinięta komunikacja umożliwia wycieczki po okolicy. Korzystnie się też tu przeprowadzić i to nie tylko, jak rozpoczynamy studia, ale też w celach zawodowych. Z wynajmem lokum nie będzie dużych trudności, ponieważ Olsztyn stancja (poznaj więcej) oferuje wiele mieszkań w różnorodnym komforcie. Warto zawitać do Olsztyna i zobaczyć, czy to jest miejsce, gdzie czujemy się fajnie. Warto się sprawdzić, czy przyjechać tu na dłużej. Najkorzystniej więc pierwszy raz przyjechać na wakacje, a później już przedłużać swoją obecność w tym mieście. Może to będzie nasze miejsce na resztę życia?

Tags: park, zamek, wakacje, kamienica, Warmia