Kanary – świetna możliwość w trakcie zimy

Posted on 15/01/2022 7:33am

Gdy przychodzi mroźna zima, sporo osób zapada na sezonowe obniżenie nastroju. Mała ilość otrzymywanych promieni światła powoduje, że produkcja hormonalna zaczyna szwankować. A jak zbadali lekarze już duże lat temu, hormony mają olbrzymi wpływ na humor człowieka. Mieszkańcy krajów skandynawskich nierzadko chorują na depresję.


plaża
Source: Future PR
Z powodu wielodniowych ciemności, mieszkańcy Finlandii łatwiej stają się uzależnieni od używek i popełniają samobójstwa. Ratunkiem z trudnej sytuacji mogą okazać się pigułki i systematyczne sesje u terapeuty. Wiele dobrego umieją zrobić częste sesje ze specjalnymi lampami antydepresyjnymi. Ale najbardziej skutecznym sposobem jest eskapada w słoneczne strony – szczególnie rekomenduje się wyspy Kanaryjskie. Wycieczki na ten hiszpański archipelag zapewnią sporo miłych chwil i zagwarantują organizmowi tak bardzo ważne promienie słoneczne w solidnych ilościach.

Teneryfa to najrozleglejsza i posiadająca największą populację wyspa archipelagu Kanarów. Wyspa jest znana z tego, że można na niej napotkać wiele rodzajów stref klimatycznych. Na Teneryfie, oprócz opalania się na piasku i pływania w fantastycznym morzu, można zobaczyć malowniczy wulkan Teide oraz zwiedzać zjawiskowe miasto La Laguna. Aby odszukać opłacalne oferty wycieczek na Teneryfę - Sprawdź więcej: .

Fuerteventura jest trochę mniejsza i posiada mniej mieszkańców. Jest słynna ze zjawiskowej flory. Jest idealnym miejscem, jeżeli jesteś złakniony ciepła.

Jeżeli przeczytane przez Ciebie tu porady okazały się niewystarczające, to ta wskazówka ze strony (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Grecja) niechybnie będzie warta Twojego zainteresowania.

Do Google wstaw frazę „fuerteventura wakacje” lub kliknij w link: .

Gran Canaria charakteryzuje się tym, że posiada kształt okręgu. W centralnym punkcie wyspy znajduje się nieaktywny wulkan. Rejon zaludnia 800 000 autochtonów, którzy zaludniają kilka ośrodków miejskich. Oferty podróży na tę ciekawą wyspę zobaczysz, kiedy do wyszukiwarki internetowej dasz słowa „gran canaria last minute".


O ile nie lubisz upałów i pożądasz tylko ciepłych temperatur, perfekcyjnym punktem na urlop okazuje się wyspa Lanzarote. Wyspa odznacza się tym, że jest tam całoroczna wiosna. Do Google wklep zdanie „Lanzarote wakacje".

Tags: wycieczki, Fuerteventura