Kiedy jechać do Nepalu a także na Kubę?

Posted on 18/02/2020 7:53am

Do Nepalu warto wyruszyć w szczególności na przełomie października i listopada, kiedy rozpoczyna się pora sucha a także kończą się opady letniego monsunu. W Nepalu rozpoczynają się wtedy zbiory ryżu, a towarzyszy im kolorowa obrzędowość jak też praktykowane od pokoleń zwyczaje.


Nepal pogoda (więcej o pogodzie): sucha pora zapewnia czyste powietrze, przejrzyste oraz gwarantujące doskonałą widzialność. Okoliczności pogodowe sprzyjają górskim ekspedycjom – nie ma już skwarów, zaś mrozy jeszcze nie nastały. temperatura obniża się znacznie w grudniu jak też styczniu, lecz śnieg pojawia się jedynie w wyższych partiach gór.

Interesują Cię dane na ten temat? To świetnie, ponieważ posiadamy pełny wpis (kasprowicza13.pl/), który zawiera tylko informacje, których teraz wymagasz.

Trampowie wyruszający wtedy w góry, powinni posiadać właściwe przygotowanie kondycyjne a także ekwipunkowe. Z powodu pogodowych warunków na Thorung La może być zamknięty trakt turystyczny u podnóża Annapurny. W tych dwóch miesiącach należałoby zainwestować w nocleg w droższym hotelu, dlatego że hotele proponujące niższe ceny częstokroć nie są ogrzewane w starczającym stopniu. Pora sucha w Nepalu kończy się, zależnie od warunków pogodowych, w lutym bądź dopiero w kwietniu. Temperatura powietrza wzrasta służąc równolegle podejmowaniu ekskursji wysokogórskich.
koszyk
Author: Stelton
Source: Stelton


Kuba wycieczki.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta strona, koniecznie spójrz na treść (http://spijtanio.eu/spokojne-miejsca) a dowiesz się o wiele większą ilość informacji, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Szczyt sezonu na Kubie, zatem okres kiedy jest najwięcej podróżników, natomiast ceny idą w górę to lipiec oraz większość suchej pory.


Maj jak też kwiecień, innymi słowy przełom pory suchej i deszczowej, to nadzwyczaj polecany czas na oglądanie Kuby, dlatego że opadów jest wówczas najmniej, temperatury nie będą jeszcze aż tak ogromne, natomiast wilgoć powietrza względnie mała.

Tags: temperatura, góry, raj