Kitesurfing - pasjonujący i słynny sport trenowany na wodzie

Posted on 17/02/2022 7:30am

Kitesurfing, znany również jako kiteboarding, to niesłychanie słynny sport wodny, jaki dostarcza sporo emocji. Coraz więcej postaci, lubiących sporty wodne, zaczyna praktykować kitesurfing.


Sport ten wolno uprawiać na wielu wodach, zarówno słodkowodnych jak też morskich, na przykład na wybrzeżu Bałtyku. Kitesurfing to sport, jaki jest trochę pokrewny do windsurfingu, niemniej jednak w sporcie tym całkiem inaczej kieruje się deskę.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link - ta witryna majorka last minute z niemiec również na pewno wpadnie Ci w oko.

W kitesurfingu deskę prowadzimy na krawędzi, a w windsurfingu jest ona prowadzona na płasko. W kitesurfingu nie stosuje się także klasycznego żagla, lecz latawca, który utrzymuje kitesurfera w dość znacznej odległości, przypiętego na szczególnej uprzęży.

kitesurfing
Author: Alberto Otero García
Source: http://www.flickr.com
By uprawiać kitesurfing niewątpliwie wypada mieć właściwy, stosowny sprzęt przeznaczony oczywiście do tego sportu. Wybierajmy markowy oraz oryginalny sprzęt, który będzie charakteryzować się wytrzymałością oraz trwałością. Zdołamy wyróżnić parę typów desek do kitesurfingu, wskutek tego należałoby zaznajomić się z ich rodzajami i znaleźć dobrą dla siebie. Do najpopularniejszych należy Twin-Tip oraz Directional. Również latawce dostępne są w kilku rozmaitych wariantach, w sklepach znajdziemy latawce Bow, LEI, Delta, Digma, a także latawce komorowe. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z kitesurfingiem, to niewątpliwie powinniśmy zapisać się na właściwy kurs, na jakim zdobędziemy zarówno wiedzę teoretyczną i przydatną.


Warto wybrać się też na kitesurfing wyjazdy, jakie kierowane są także do ludzi początkujących. Na takich wyjazdach, jak w Summer Motion, niewątpliwie znacznie lepiej się podszkolimy, mało tego będziemy mieli okazję poznać wiele intrygujących, nowych jednostek. Wyjazdy kitesurfingowe odbywają się w rozlicznych częściach Polski oraz za granicą, w związku z tym równocześnie będziemy mogli zwiedzić oraz zapoznać fascynujące miejsca. Takie wyjazdy są więc nie jedynie nauką, lecz także wyborną przygodą i możnością na świetne, dynamiczne spędzenie wolnego czasu.

Tags: polska, kurs, sprzęt, windsurfing