Lato tuż tuż, czyli w tym sezonie wykorzystujemy je w górach

Posted on 13/04/2019 8:27am

Nim się spostrzeżemy to nadejdą letnie dni. Także z nimi okres letniego wypoczynku, na który wielu z nas z wielkim utęsknieniem czeka. W letni czas wiele osób wybiera wyjazd Nad Bałtyk. Tego roku warto mimo wszystko wybrać inaczej i zdecydować się na wczasy w górach.

spacer w górach
Author: Connie Lu
Source: http://www.flickr.com
Nasz kraj daje w ofercie mnóstwo możliwości tym, osobom, które zdecydowały się przeżyć tegoroczne wczasy w górach. Najbardziej popularne są jak najbardziej Tatry, to najwyższe góry w Polsce, a tym samym jedynymi, które charakteryzują się urzeźbieniem o charakterze alpejskim - Szostaki. Decydując się na Tatry, zazwyczaj wybieramy nocleg w Zakopanem – miasteczku położonym u stóp Tatr. Zewsząd można oglądać z zamiłowaniem efektowne widoki. Na obszarze Tatr wytycznych zostało mnóstwo szlaków dla turystów, których poziom trudności jest niezwykle różnorodny. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć trasę dopasowaną dla siebie oraz swych możliwości.

Nie masz ochoty przerwać czytania ciekawego zagadnienia na jednym poście? Zatem zapraszamy do nowych - naciśnij ten link i wejdź na analogiczną stronę.

Większość turystów zaczyna swą przygodę z Tatrami uwzględniając doliny reglowe. Tą najbardziej znaną pośród nich jest Dolina Kościeliska, przez którą wędrówka nie jest zbyt wymagająca. Tatry to jednak nie jedyne góry, które w w polskim kraju zasługują na uwagę.wczasy w górach
Author: Matt Ming
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia warto udać się w Pieniny. To jedne z piękniejszych polskich gór, które ujmują przede wszystkim nadzwyczajnym Przełomem Dunajca. Będąc w Pieninach, koniecznie trzeba wspiąć się na Trzy Korony. Polecana przez większość jest wycieczka stanowiąca połączenie wejścia na wspomniane przed chwilą trzy Korony oraz Sokolicę. To na szczycie tej drugiej góry wznosi się najstarsza, a zarazem bardzo popularna polska sosna. Aż trudno uwierzyć, że tak doskonale radzi sobie w niesprzyjających warunkach. Następnym regionem Polski zasługującym na uwagę będzie Beskid Sądecki. Są to góry idealne dla początkujących turystów, którzy nie posiadają dużych umiejętności, a także nie posiadają doskonałej kondycji - strona główna. Z drugiej strony taka na przykład Lackowa to teren górzysty z górnej strefy – by się na nią wspiąć potrzeba sporej kondycji. Wszystko to przez aspekt dużego nachylenia stoku, który sprawia, iż wędrówka staje się niezwykle wymagająca.

Tags: wypoczynek, szlak, warunki