Masa ludzi kocha sport i spędza dużo czasu uprawiając jogging lub spacerując po górach - potrzebują wówczas odpowiedniego stroju

Posted on 03/01/2023 7:18am

Ludzie, którzy spędzają czas aktywnie o każdej porze roku, zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest dobre ciuchy. Niezależnie od tego czy uprawiamy jogging zima w przydomowym parku czy wiosną idziemy na beskidzkie szlaki - zawsze powinniśmy mieć na sobie adekwatną do pogody kurtkę.
relaks
Author: Adidas
Source: Adidas


obsługa


I wcale rzecz nie w tym, że na każdą pogodę musimy mieć inny komplet ciuchów. Boże broń! Jeśli lubimy energicznie spędzać czas na dworze, to musimy kupić nie tylko znakomity buty (które notabene będą różne, jeżeli biegamy i jeśli chodzimy po górach), ale także w dobre okrycie wierzchnie. Idealnym rozwiązaniem wydają się być kurtki softshell. Od tradycyjnych kurtek odróżniają się tym, że są wiatro- i wodoodporne. Ale oddychają, co jest ich największym plusem. Dzięki temu nie zgrzejemy się w takiej kurtce. Jak wszyscy wiemy, kiedy jesteśmy spoceni, to łatwiej o przeziębienie, gdy nas zawieje.


Kurtki softshell bywają też rewelacyjne dla Włóczykijów. Mało istotne czy wybieramy się na wyjazd na daleką i zimną Islandię czy będziemy pływać łódką po naszych Mazurach - takie ubranie jest idealnym pomysłem. Tym bardziej, że zaoszczędzi nam miejsca w walizce, gdyż pod tę kurtkę musimy założyć tylko termiczną koszulkę lub bawełniany podkoszulek. To wystarczająca ilość.
Dzięki tej kurtce nie będzie nam ani za zimno, ani za gorąco. Kurtka musi również być odpowiednio dopasowana. Nie może być zbyt ciasna, gdyż na wypadek niskich temperatur bez kłopotów musimy zmieścić pod nią sweter.

Tags: szlak, bagaż, rok, miejsca, wyjazd