Miej na uwadze, że zawsze przepisy są po Twojej stronie, także jak wyjeżdżasz z Polski. Czy znasz swoje prawa pasażera?

Posted on 19/03/2019 7:31am

Każdy z nas może przekonać się o wadze jaką posiadają prawa pasażera. Wiadomo że lepiej nie mieć okazji do konieczności posługiwania się nimi, zwłaszcza jeśli cenimy sobie komfort podróżowania. Co jeśli faktycznie będzie musieli skorzystać ze swoich praw? Co jednak jeśli skorzystanie z naszych praw okaże się niezbędneCzym są właściwie prawa pasażera?Jakie są prawa pasażera.
wylatujący samolot
Author: William D Lukito
Source: http://www.flickr.com
Prawa pasażera to usankcjonowane prawnie możliwości, które przysługują pasażerom komunikacji zbiorowejNie jest ważny typ tej komunikacji, w grę mogą wejść samochody,pociągi i samoloty. Najważniejsza wytyczna jest taka, czy nasz podróż ma jakiś związek z terytorium danego państwa lub organizacji ponadnarodowej.Za główny cel tych praw uważa si ochronę najważniejszych, ale i podstawowych praw pasażerów w sytuacji niedogodności, jakie mogą się pojawić i zakłócić plan podróży Wśród tych praw najważniejsze to: prawi do zmiany planu podróży czy rezygnacji, prawo do opieki.

pasażerowie samolotu
Author: Cha già José
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszym czasach korzystamy coraz częściej z samolotów, warto więc na tym przykładzie poznać czym są prawa. . PrawoPrawo ( http://adwokat-wroclaw.com.pl/prawo-gospodarcze ) do rekompensaty przysługuje nam gdy nie wpuszczono nas na pokład lub zmieniono nam klasę podróży na niższąNajczęściej minimalne prawa odnoszą się do pasażerów, którzy podróżują po Unii Europejskiej, a także pasażerów odlatujących z lotniska na terenie UniiNajczęstsza sytuacja to odwołanie lotu.w takiej sytuacji powinniśmy dostać od przewoźnika pisemne oświadczenie o przepisach związanych z naszymi prawami, przysługuje nam również prawo do opieki.

Jeśli bez zadowalających rezultatów szukasz równie nieszablonowego serwisu, to zalecamy ten tekst (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Zakynthos/hotel/COMMODORE/10912/40-2704-24FF.html) - przekonasz się, on również jest bogaty w tego rodzaju informacje.

Polega ono na zapewnieniu przez przewoźnika wyżywienia, napojów, dwóch rozmów telefonicznych, a także maili, noclegu w hotelu i transportu z hotelu na lotniskoPomoc taka jest świadczona w zależności od czasu oczekiwania na opóźniony lot, ale prawo do noclegu przysługuje jedynie, gdy istnieje faktyczna konieczność oczekiwania na lot przez minimum jedną noc

Tags: lotnisko, komunikacja, odszkodowania, opóźniony lot