Na spływie kajakowym

Posted on 19/01/2023 7:32am

Może w Polsce nie posiadamy śródziemnomorskiego klimatu, ciepłego morza czy świetnych stoków narciarskich, ale za to mamy cudowne rzeki! Jeśli więc lubimy aktywny wypoczynek, pragniemy odstresować się, oderwać myśli od codziennych zmartwień, poczuć się wolnym i naładować akumulatory – zdecydujmy się na wypad w kajaku.


Spływy kajakowe to wielka i wspaniała zabawa gdyż płyniemy z miejsca na miejsce. Nocleg? Zależy od oczekiwań i finansów. Każdego dnia należy spakować cały dobytek, wpakować plecaki turystyczne w kajaki a następnie płynąć w nowe miejsce. Po dotarciu do brzegu czeka nas spora niespodzianka z racji iż miejsce noclegowe wybiera się z różnych powodów. Czasem jest to mały domek w lesie, innym razem noc pod namiotem w malowniczym miejscu. Na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem?.

Zobacz więcej
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Sprzęt możemy wypożyczyć tudzież kupić własny. Problem jaki ma miejscena jakich rzekach będzie wykorzystywany. W sprzedaży znajdziemy pełen wachlarz kajaków podzielonych na właściwe kategorie. Znajdziemy więc sprzęt do podróżowania na rzekach nizinnych oraz tych trudniejszych.
Dużym powodzeniem cieszy się obecnie kajak pneumatyczny, czyli dmuchany - stosowany do spływów szeroką i spokojną rzeką nizinną - kajaki. Dlaczego powinniśmy zwrócić uwagę na ten model kajaków? Tutaj najbardziej stawiamy na funkcjonalność. Jesteśmy w stanie spakować go do torby, bez problemów przenieść na przymocowanych szelkach nad brzeg i napełnić powietrzem w krótkim czasie. Inna zaleta to stabilność. Ze względu na swoje gabaryty zdecydowanie niełatwo jest w nim zaliczyć wywrotkę. Podsumowując, kajak dmuchany to dobry wybór na jeziora i rzeki nizinne, wolne od szybkiego nurtu oraz przeszkód w postaci przewróconych drzew i konarów.


Krutynia, Czarna Hańcza czy Pilica uznawane są za jedne z najciekawszych, najładniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Spływ to dobry sposób, aby poznać Polskę.

Spodobał Cię tego typu tekst? To sprawdź jeszcze to, w tym miejscu również zamieszczono wyłącznie świetne informacje (http://accessmedica.pl/pl/rehabilitacja/rehabilitacja-po-zabiegach-mastektomii/), które na pewno Cię zaciekawią.

To możliwość obcowania ze wspaniałą przyrodą, atrakcją każdego regionu. Nawet najzagorzalszego mieszczucha oczarują zielone lasy, czyste wody rzek oraz żerujące rodziny bobrów. Zaś omijanie przeszkód w czasie spływu będzie wspaniałą przygodą!

Tags: zabawa, wypoczynek, jeziora, przyroda