Podlaskie - największe atrakcje

Posted on 09/10/2019 7:23am

Dłuższe słoneczne dni powodują, że entuzjastycznie organizujemy sobie wycieczki w nieznane. Gdzie tym razem pojechać?


Najodpowiedniej gdzieś gdzie będziemy mogli zafascynować się przepięknymi widokami i dać się oczarować niezwykłemu bogactwu przyrody.
kraj
Author: LCC International


Inspirujemy do odkrycia tajemniczych obszarów Podlasia. Warto poznać te cudne a także nadzwyczaj cenne miejsca, w których piękno dzikiej przyrody przetyka się z czarem skarbów tutejszej kultury. Podlasie (weekend na podlasiu) to jedne z najpiękniejszych zakamarków Polski, a przy tym miejsce, które zachowało wiele z tradycyjnego, odchodzącego w pozostałych strefach naszego kraju w przeszłość, arkadyjskiego, swojskiego krajobrazu. Do dzisiaj uchowały się w województwie podlaskim naturalne widoki, knieje jak też lasy, jeziora i doliny rzeczek.


rajgród
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


O wyjątkowych wartościach przyrodniczych regionu w skali Polski a także Europy zaświadczają zespoły oraz fragmenty środowiska naturalnego ogarnionego osłoną - na niedużym obszarze znajdują się w tym miejscu 4 parki narodowe, z jakich Biebrzański jest najogromniejszym w Polsce, zaś Białowieski to najlepiej zachowany w Europie las naturalny o charakterze pierwotnym. Uwarunkowania historyczne oraz geograficzne sprawiły, że województwo podlaskie jest punktem koegzystowania różnych narodów jak też kultur. Powstał tutaj specyficzny pejzaż kulturowy, cechujący się wielością wyznaniową oraz bogactwem obrzędów.
Od wieków żyją tutaj obok siebie Polacy, Białorusini, Żydzi. Należy poznać zatem najogromniejsze atrakcje tej części naszego kraju.

Sprawdź jakie ekstra źródło (http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-rzeszowa) było naszą zachętą. Nie będziesz żałował i z przyjemnością przeczytasz wątki o tym ciekawym zagadnieniu. Wejdź w podany link.

Ładną miejscowością wypoczynkową jest Rajgród, uroczo położone miasteczko nad jeziorem Rajgrodzkim.

Tags: park, wyprawy, natura, lasy, krajobrazy