Praga w trzy dni? Z nami zobaczysz najistotniejsze miejsca tego niezwykłego miasta, zatem już dzisiaj rozpocznij przygotowania do podróży

Posted on 27/07/2020 7:30am

Na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się, gdzie pojechałbyś, mając zaoszczędzone fundusze. Bez wątpienia byłyby to dalekie wyjazdy, np. Pekin lub Nowy York. Lecz wcale nie potrzeba jeździć tak daleko, aby doznać wyjątkowych wrażeń i naprawdę wiele zobaczyć. Dobrym wyborem, jaki nie wymaga takich finansów, jest podróżowanie do obok położonych państw, np. do Czech. Praga to rzeczywiście piękne zabytki i miejsca, które masz szansę zobaczyć przez 2 dni.
miasto
Author: John Menard
Source: http://www.flickr.com
Zacznij od kompleksu zamkowego w Hardczanach, przy którym znajduje się przeuroczy ogród, szczególnie wart odwiedzin wiosną oraz latem . To niewątpliwie największy obiekt w Pradze, cena biletu z kolei jest zależna od tego, jak dużo chcemy zobaczyć. Drugim obiektem jest Most Karola, mający 30 rzeźb. Mieści się tutaj także żelazna brama, tuż koło pomnika Św. Jana Nepomucena, na której można zapiąć swoją kłódkę z imionami. To most osób zakochanych, dlatego kluczyk do kłódki należy wrzucić do Wełtawy. W Pradze nie brak też muzeów, a szczególne wrażenie robi Muzeum Żydowskie. Osobno trzeba płacić za wejście (bramki uchylne) do synagogi.
Praga
Source: www.orlicatravel.pl


Jeżeli doceniamy zabytki religijne, nie można pominąć Kościoła Św.

Bez obaw - zobacz link na stronie, który prowadzi do zbliżonej strony. Odnajdziesz na niej przykuwające wzrok teksty w kontekście do przedstawianego tu zagadnienia.

Mikołaja, jaki po prostu zapiera dech w piersiach. Jest rzeczywiście niespotykany, a od patrzenia się na znajdujące się na suficie freski aż rozboli głowa, ponieważ nie można przestać na nie patrzeć. Znakiem rozpoznawczym dla Pragi jest oprócz tego Vysehrad. Dzięki temu, że na przystankach autobusowych oraz kolejowych są mapy, jak również można je otrzymać za darmo w punktach informacyjnych, bez problemów dotrzemy do każdego z opisanych miejsc. Warto kupić bilet całodobowy, by nie przejmować się kupowaniem biletów w ciągu dnia i dzięki komunikacji miejskiej dojechać do każdego miejsca.
Praga to dopiero pierwsza propozycja na wyjazd. Z bliższych kierunków może nam również pasować Genewa w Szwajcarii. To miasto międzynarodowe, gdzie tak naprawdę trudno jest spotkać osobę, jaka posiada szwajcarski paszport (sprawdź więcej). Niemal połowa ludzi ma inne pochodzenie i choć dlatego dobrze ujrzeć na własne oczy ten kulturowy miks.

Tags: podróż, Czechy, Szwajcaria