Ręczniki to funkcjonalny wynalazek, który można znaleźć w każdym domu. Pozwala wieść higieniczne życie i ułatwia powszednie czynności.

Posted on 15/05/2019 7:12am

Niesamowicie prostolinijna rzecz taka jak ręcznik, daje możliwość nam schludnie funkcjonować. Kiedyś nikt nie myślał, że takiego rodzaju produkcja ma szansę osiągać duże rozmiary. Aktualnie ludzie bardzo doceniają higienę osobistą i czystość, a co za tym idzie nabywają jeszcze więcej różnego rodzaju ściereczek, ręczników i materiałów tego rodzaju.

Kolorowe ręczniki
Author: Alex Juel
Source: http://www.flickr.com
Jeśli o ręcznikach mowa, to i o tkaninie frotte, wyrabianej na celowo ku temu stworzonych krosnach, sposobem pętelkowym. Produkuje się ją z dwóch osnów – podstawowej i pętelkowej, a także wątku. Ta pierwsza jest wykonana z niezwykle trwałej, gładkiej przędzy i stanowi strukturę tkaniny. Bardzo się ją napręża, by nadać podkład dla osnowy pętelkowej, która jest wytwarzana z giętkiej, aksamitnej, miękkiej i pochłaniającej wilgoć przędzy - .

Podczas takiej produkcji jest tworzona okrywa pętelkowa, a dodatkowo zależnie od potrzeb, pętelki są tworzone z obu albo tylko z jednej strony materiału. Jeśli chodzi o dzianiny z okrywą pętelkową, to znajdują one dosyć potrzebne wykorzystanie w codziennym życiu. Wyrabia się z nich między innymi ręczniki frotte, płaszcze kąpielowe, czy bieliznę pościelową - .


Ręczniki
Author: Nan Palmero
Source: http://www.flickr.com
Ręczniki to po prostu, wyroby z tekstylia, które wchłania wilgoć i posiada ogromne zastosowanie, czy to w domu po kąpieli, na basenie lub plaży. Ręczniki frotte małych rozmiarów za sprawą swoich dużych chłonności i wszechstronnego zastosowaniu, zajmują także z powodzeniem miejsce w kuchni. To właśnie ta niesamowita struktura pętelkowa powoduje, że ręczniki frotte są najbardziej rozpowszechnione i najbardziej cenione za funkcjonalność.

Warto wiedzieć, że w ofercie istnieją również różne gramatury ręczników. Poczynając od tych o mniejszej gramaturze 300-400 gram, których pozytywną stroną jest szybkie schnięcie i zabieranie małej powierzchni po złożeniu. Inną spotykaną grubością jest 450-500 gram – ręczniki o tej grubości są najbardziej stosowane, gdyż są dość grube i chłonne, a do tego błyskawicznie schną. Kolejną spotykaną gramaturą jest 520-720 gram i są to już ręczniki bardzo grube o najwyższym stopniu wchłaniania. Trzeba się jednak liczyć z tym, że długo schną.

Tags: ściereczki, struktura, produkcja, asortymencie, kuchniach