Rzeszów z trochę innej strony.

Posted on 24/04/2019 7:34am

Nie każdy lubi chodzić zawsze utartymi ścieżkami, to tyczy się też zwiedzania. Niektórzy od atrakcji bardzo znanych oraz obleganych przez turytów, wolą odwiedzać te mniej oczywiste. Jednym z takich miejsc może być Rzeszów. Co dobrze będzie obejrzeć w tym mieście?

Bardzo łatwo dostać się do tego leżącego we wschodniej Polsce miasta, a to za sprawą lotniska, jakie obsługuje całkiem sporo lotów. To z pewnością duży plus dla osób pochodzących z całkiem innej części kraju. Jak chodzi o Rzeszów atrakcje miejscowość ta zapewni nam doskonałe. Natomiast oprócz interesujących zabytków, z pewnością opłaci się jeden dzień poświęcić na poznawania przyrodniczej strony miasta.

Warto odwiedzić rezerwat przyrody, który leży na terenie miasta. Lisia Góra, bo tak się nazywa, jest położona nad zbiornikiem wodnym zrobionym w roku 1973. W tym miejscu znajdziemy bogactwo przyrody, zarówno jeśli chodzi o rośliny, jak też o różnego rodzaju ryby, płazy, gady czy ptaki.

Innym ciekawym miejscem jest Ścieżka Przyrodnicza im. Władysława Szafera. Idąc nią zobaczymy na niej bardzo dużo gatunków ptaków, między innymi kaczki krzyżówki czy mewy, ale także wiele innych żyjątek czy interesujących roślin. Ciekawostką na pewno jest wysoka na trzydzieści metrów skarpa lessowa, która urozmaica rzeźbę terenu. Jeśli jeszcze będziemy odczuwać niedosyt, to w Rzeszowie znajduje się duża ilość ładnych parków.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie frapujący, to bez wahania kliknij tu i przeczytaj te informacje - w tamtym miejscu również zobaczysz dużo godnych uwagi informacji.

Rzeszów to przykład na to, że jest możliwe by wybrać się na poznawanie miasta i przy okazji być blisko natury.