Spływ kajakowy: jak się przygotować oraz co z sobą wziąć?

Posted on 19/06/2020 7:54am

Kajak jest dla wszystkich - jest to sprzęt względnie tani, łatwy do przemieszczania, lekki. A pływanie nim przynosi poczucie wolności.


Jeśli pragniesz aktywnie spędzić urlop, przeczytaj tenże tekst, wynajmij kajaki (kajaki) oraz wyrusz na spływ kajakowy.


szlak
Author: tomx992
Source: http://www.sxc.hu


Kajakarstwo może praktykować każdy. Kiedy jednakże nie umiesz pływać, lepiej nie ryzykuj - mimo że przy wypożyczaniu kajaka nie trzeba pokazywać karty pływackiej. Nie wynajmuje się zaś wyposażenia osobom przeziębionym, z tej przyczyny jeżeli chcesz wiosłować, musisz być zupełnie zdrowy. Tenże sport, mimo pozorów, nie wymaga ogromnej siły cielesnej. Po prostu trzeba nauczyć się efektywnego wiosłowania. Przed zejściem na wodę wynajmujący przestrzegają przed niespodziankami, jakie możesz napotkać na swej trasie. Od dobrej kondycji ważniejsze jest rozumowe myślenie: choćby rozplanowanie trasy dopasowanej do własnych zdolności. Niektórych sytuacji nie możemy przewidzieć. Na wodzie możemy spotkać przeszkody: zwalone drzewa, drugie jednostki pływające (skutery wodne), wodorosty, w jakie zaplątują się wiosła. Z tego względu najrozsądniej, by załoga kajaka była złożona: pan a także pani. Mężczyźni w większości wypadków są w wyższym stopniu wytrzymali na frasunki.
Jak się przygotować na spływy kajakowe: (spływy kajakowe) Zadbaj o tężyznę.

Myślisz, że masz pytania? (http://legalnomads.pl/artykuly/pingwiny-w-afryce/) Więc pragniemy zawiadomić Cię, że w każdej chwili możesz się z nami kontaktować. Z przyjemnością zareagujemy na każdą ocenę.

Siłownia nie jest konieczna, ale radzę podnoszenie delikatnych ciężarków albo trening ogólnorozwojowy (np. przez tydzień). Jeżeli będziesz pływać pierwszy raz, naucz się wiosłować "na sucho", w domku.


Pracuj całym ciałem, a nie jedynie rękami! Przed zejściem na wodę skontroluj techniczny stan kajaka. Wszelkie swe przedmioty załaduj w foliowy worek. Nie trzymaj luzem telefonu komórkowego, portfela ani aparatu fotograficznego. W razie wywrotki możemy postradać wszystko.

Tags: wczasy, ćwiczenia, trasy