Ciekawe miejsca w Szczawnicy

Posted on 14/12/2022 7:21am

Szczawnica jest miejscowością uzdrowiskową z ponad 200-letnią tradycją. Wyjątkowe umiejscowienie kurortu (w dolinie Grajcarka) sprawia, że tworzy się tu unikalny mikroklimat, a dostępne bogactwo przyrodnicze a także inne atrakcje są na wyciągnięcie dłoni.

Dostępność ośrodków noclegowych jest tu bardzo duża. Starczy w przeglądarkę wbić hasło: domki Szczawnica czy domki letniskowe Szczawnica ażeby odszukać mnóstwo propozycji (my polecamy te domki w Szczawnicy). Szczawnica to miasto uzdrowiskowe, umiejscowione na południu naszego państwa nad potokiem Grajcarkiem. Miejscowość zlokalizowana jest pomiędzy Beskidem Sądeckim, a Pieninami, które wznoszą się już za doliną potoku Grajcarka. W Szczawnicy swój początek ma pieszo-rowerowy szlak, nazwany Drogą Pienińską, który wiedzie niedaleko rzeki Dunajec po czym kończy bieg w Czerwonym Klasztorze na Słowacji. Dostęp do różnych atrakcji turystycznych jest jednym z przesądzających punktów przy wyborze miejsca wypoczynku.

Szczawnica zlokalizowana w południowej części Polski, zaraz przy granicy ze Słowacją, może pochwalić się wielką liczbą atrakcji dla osób o różnych wymogach a także w przeróżnym wieku. Posiada atrakcje turystyczne dla maluchów, dla młodzieży, lecz również dla osób starszych. Każdy odnajdzie coś dla siebie, to wyśnione miejsce dla miłośników sportu, w tym sportów ekstremalnych, ale także dla osób lubiących zwiedzać ciekawe budowle, poznawać cudowne zakątki przyrody lub po prostu - pospacerować, odpocząć i zrelaksować się.tutaj wejdź
Author: Blaye Cotes de Bordeaux
Source: http://www.flickr.com
Szczawnica a także jej okolice są stworzone do turystyki rowerowej - zawodowej i amatorskiej. Wielość wygodnych ścieżek powoduje, iż w krótkim czasie można zwiedzić o wiele więcej atrakcji aniżeli w przypadku wędrówki pieszej. Wyjątkowo urokliwa jest popularna marszruta do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, która swój start ma w samej Szczawnicy. W Szczawnicy znajduje się start bardzo wielu ścieżek rowerowych oraz turystycznych tras rowerowych, którymi można dojechać praktycznie we wszystkie interesujące wędrowców punkty.

Szlaki rowerowe możemy ze sobą łączyć, przedłużać bądź skracać, dopasowując całą wyprawę rowerową pod względem rozciągłości, trudności bądź zwiedzania. Gwarantowane są niezapomniane panoramy. Jest możliwość wypożyczenia bicykli do własnego użytku .

Czy ten artykuł Cię zaciekawił? W takim przypadku sprawdź inny polecany serwis gaźnik, który również zawiera ciekawe informacje.

Usługę tą realizują przeróżne pensjonaty czy też profesjonalne wypożyczalnie rowerów. Mapę szlaków rowerowych możesz otrzymać w informacji turystycznej.

Tags: rower, wypoczynek, budowle, Pieniny, atrakcje, Szczawnica