Egzotyczne wycieczki - poznaj atrakcyjną ofertę niezapomnianych oraz pełnych wrażeń wycieczek

Posted on 03/11/2021 7:18am

Wakacje to nie tylko czas letnich miesięcy. Na urlop jest możliwość się wybierać wówczas, gdy w Polsce trwa niesympatyczna jesienna pogoda. Wśród naszych rodaków dominuje moda na podróże egzotyczne. Wspaniałą odskocznią od codziennych zobowiązań może okazać się Madagaskar wczasy.

Dzięki geograficznemu odosobnieniu przeżyły w tamtym miejscu różnorodne typy roślin i zwierzaków, których nie znajdzie się w innych częściach globu.

Jeśli znajdziesz w przedstawianym artykule coś ciekawego dla Ciebie, to bez zwłoki zbadaj koniecznie także te informacje (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php) - tam też zobaczysz dużo wartych uwagi wiadomości.

Ta nietypowa przyroda stanowi ogromne bogactwo wyspy. Stolica Madagaskaru uważana jest za jedno z najbardziej poetycznych miast świata. Kolonialna architektura, strome kamieniste uliczki, niekończące się schody, kamienne świątynie, domy z specyficznymi gankami nadają temu miejscu niepowtarzalnej atmosfery.

Lasy deszczowe przeważają przede wszystkim w zaplanowanych na tym terenie parkach narodowych. Na obszarach takich występuje dużo bardzo unikalnych odmian roślin. Żyje tu również mnóstwo zwierząt różnych gatunków gadów, płazów i ptaków. Dlatego też lasy deszczowe zostały objęte opieką i wpisane na listę UNESCO. Madagaskar to wymarzone miejsce na podróż przede wszystkim dla tych, którzy uwielbiają dziką przyrodę.
wyspa
Author: Giuseppe Milo
Source: http://www.flickr.com


Dla ludzi uwielbiających zwiedzanie ciekawym punktem jest Betafo, dawne miasto królewskie,cechujące się ciekawą architekturą chat przystrojonych kratami i kutymi balkonami. Na Madagaskarze dominuje silny kult przodków. Wedle tamtejszych rytuałów ciało umarłego spowija się w całun i składa się do grobu. Po jakimś czasie jest ono uroczyście ekshumowane, owijane w nowy całun i drugi raz układane w grobie. Nagrobki często są zdobione malowidłami, z których jest możliwość się dowiedzieć, kim był nieboszczyk. Grobowce przeważnie są oddalone od osad i uważane są za pozycje sakralne.

Kostaryka także ciągnie rzesze turystów z wielu krajów.

Czy uważasz, że zamieszczone tutaj dane są atrakcyjne? Jeśli tak, to przejrzyj treść (hotelmikolajki.pl/imprezy), a odnajdziesz tam nie mniej ważne fakty, które przyciągną Twoją uwagę.

Dostarcza świetnych warunków do uprawiania sportów wodnych. Przyciągającą postacią aktywnego spędzania czasu jest windsurfing, surfing, kajakarstwo, lub żeglowanie. Na wyspie można znaleźć wypożyczalnie ekwipunku, także szkółki sportów wodnych, a ceny są zbliżone do innych.

Tags: wyspa, natura, wyjazd