W jaki sposób można przygotować się do wyjazdu na narty?

Posted on 10/03/2020 8:03am

Planujesz wyprawę w góry oraz narciarskie szaleństwo na nartach? Dowiedz się koniecznie, w jaki sposób dobrze przyszykować się do wyjazdu na stok.


Nie ma nic przyjemniejszego od ruchu na świeżym powietrzu.
Zimowe podróże jak też czas białego wariactwa - przed nami wszystkimi. Pamiętaj, że obok punktu wyjazdu a także oprzyrządowania najistotniejsza jest nasza forma. Zatroszcz się ażeby przyjemności z jazdy po ośnieżonych stokach nie popsuła nam nieprzyjemna kontuzja. W jaki sposób więc przygotować się do wyjazdu na stok?


wyjazd narty
Author: Bruce Skarin
Source: http://www.flickr.com


W nawale codziennych obowiązków wyłącznie nieliczni mają szansę na systematyczny sport. Robota siedząca po 8 godzin na dzień, króciutki spacer na parking ewentualnie przystanek MZK. Jeżeli moment podbiegniemy, natychmiast dopada nas duszność. Koniec dnia spędzony przed TV bądź w kinie. Tak na ogół przedstawia się nasz dzień. Natomiast narciarstwo, nawet rekreacyjne to sport, który wymaga przygotowania. Zjazdowe trasy liczą zazwyczaj od 1,5 do 4 kilometrów.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł to kliknij w odnośnik tutaj (https://www.spijtanio.eu/noclegi-warszawa), który przekieruje Cię do witryny, gdzie poznasz interesujące informacje na ten temat.

Obolałe muskuły natomiast odbierają nam radość z jakże niedługiego pobytu w górach i powiększają niebezpieczeństwo odniesienia kontuzji. Przyszykuj się zatem najlepiej jak umiesz na ten wyjazd narty też musisz dobrze przygotować. Jeżeli decydujemy się na podróż musimy właściwie wcześniej zatroszczyć się o naszą formę. Przygotowania najlepiej rozpocząć przynajmniej 6 tygodni przed wyjazdem na stok. Ich celem powinno być przyzwyczajenie muskułów do specyficznego wysiłku. Na start 3 razy w tygodniu można organizować sobie dłuższe spacery.
Nie unikajmy schodów - pozwoli to na sukcesywną poprawę naszej formy i pokrzepi mięśnie nóg. Dobrym ćwiczeniem będzie także jazda na bicyklu, także stacjonarnym.

Tags: rower, jazda, wyjazd, sposób, wypad