W jaki sposób umeblować pokój dzienny w bloku?

Posted on 07/11/2019 7:31am

Mieszkanko w bloku nierzadko kojarzy się z malutkimi, skomplikowanymi do zagospodarowania powierzchniami. Wcale jednakże nie musi tak być, starczy wyłącznie trochę wyobraźni, by zamienić nasze nie zawsze duże M w przestronne pomieszczenie.
konferencja
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com


Sprzyjają temu zarówno trendy propagujące przestrzenie otwarte, jak także sam rynek nieruchomości proponujący bardzo zoptymalizowane pod względem użytkowania mieszkania, a więc takie w jakich strefa dzienna zostaje w pełni zintegrowana. Podejścia owe pozwalają nawet w niedużym pomieszczeniu radować się wolną przestrzenią. Gdy tylko ergonomicznie ją zagospodarujemy, rezultaty przewyższą nasze najśmielsze oczekiwania.


Krakow
Author: Pawel Loj
Source: http://www.flickr.com


Rozpocznijmy od ścian. Ich kolor znamiennie wpłynie na wizualny odbiór naszej przestrzeni dziennej. W apartamentach, szczególnie tych o małym metrażu preferowana będzie jasna kolorystyka, jaka wizualnie powiększa powierzchnię. Białości, brązy i bardzo modne w owym sezonie szarości sprawdzą się w owej roli idealnie. Jeżeli jednak kochamy intensywne barwy, postawmy na wyeksponowanie ich na jednej ze ścian. Do jej ozdoby możemy również użyć materiałów naturalnych - jak kamień czy cegła. Dodatkowym trikiem optycznie powiększającym powierzchnię będzie kremowa tapeta o błyszczącym wykończeniu. Doskonale odbije ona światło. Nie zapomnijmy również o kanapie. Wbrew pozorom w małych salonach lepiej się sprawdzą narożniki, aniżeli tradycyjne zestawy. Wypoczynki narożne są bowiem nie tylko modne, ale również niesłychanie praktyczne.
Na dodatek zapewniają jednakową liczbę miejsc siedzących co komplet wypoczynkowy, natomiast modele z funkcją spania oferują powierzchnię taką samą jak średniej wielkości łóżko w sypialni a także doskonały wypoczynek.

Tags: las, SPA, stok, rok