Żyłeś za granicą? Sprawdź nasz artykuł - być może należy Ci się zwrot niepotrzebnie opłaconego za granicą podatku

Posted on 09/05/2022 8:26am

W współczesnych czasach właściwie nie ma nic dziwnego w tym, że ktoś pracuje za granicą. Nie da się zaprzeczyć, że perspektywy pieniężne w naszym państwie, w szczególności w odniesieniu do młodych ludzi, nie są zbyt ciekawe. Nic więc dziwnego w tym, że wiele młodych ludzi decyduje się na wyjazd do innego kraju i pracę za granicą. To znakomity pomysł na zgromadzenie dużej sumy oszczędności, a dodatkowo na polepszenie swoich umiejętności lingwistycznych.

kalkulator i zwrot podatku
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Kiedy Ty również pracujesz albo pracowałeś za granicą, wtedy bez wątpienia zainteresuje Cię nasz poradnik. Okazuje się bowiem, że dużo ludzi płaci jednocześnie podatki w Polsce i za granicą. Wynika to najczęściej z nieuregulowanych przepisów prawnych, jednakże zawsze w takich sytuacjach możesz ubiegać się o zwrot niepotrzebnie nadpłaconego podatku. Warto znać własne prawa w tej kwestii, bowiem najczęściej okazuje się, że chodzi o całkiem duże kwoty.

Zwrot podatku z zagranicy uregulowany zwykle jest w państwowych przepisach prawa. Powinieneś poszukać dokładnych wiadomości na temat zwrotu podatku w kraju, w którym pracujesz, w internecie (albo zajrzeć na ). Najczęściej jednak przepisy te wyglądają tak samo - dlatego opiszemy pokrótce tę możliwość na przykładzie Irlandii.O zwrot podatku z Irlandii (sprawdź praca dublin ) możesz ubiegać się wyłącznie za ostatnie cztery lata. Jest to bez wątpienia wielce istotna wiadomość, którą trzeba zapamiętać. Jeśli nie wystąpisz z właściwym wnioskiem w tym okresie, wówczas nie będziesz mógł już domagać się zwrotu opłaconego podatku.Co równie istotne, o zwrot podatku możesz ubiegać się tylko za lata podatkowe, które już się skończyły. Wynika to oczywiście ze specyfiki kwestii jaką są podatki - urząd skarbowy praktycznie każdego kraju musi mieć wystarczającą ilość czasu na to, aby skontrolować zeznanie podatkowe każdego podatnika - dopiero na tej podstawie możliwe jest wykonanie zwrotu. Dowiedz się więcej:
Trzeba również zaznaczyć, że sporo krajów niestety przewiduje dość skomplikowaną procedurę dotyczącą domagania się zwrotu podatku. Ma to zniechęcić tych, którzy niezbyt dobrze znają się na prawie do ubiegania się o swoje prawa. Jeśli zatem nie czujesz się zbyt dobrze w takich sprawach, wtedy możesz zwrócić się po poradę do bardziej doświadczonych ludzi. Na rynku istnieje sporo firm, które za niewielką opłatą są w stanie uzyskać należne Ci pieniądze. To kategorycznie świetne rozwiązanie również dla zajętych osób.

Tags: podatki