z miłości do gór

Posted on 27/07/2023 9:35am

Author: treasuresthouhast
Polsce brakuje wiele, ale na pewno nie pięknych miejsc. Chcąc wyjechać na weekend, niełatwo podjąć decyzję, gdzie się udać, gdyż gór u nas mamy wyjątkowo dużo. Wrocławianie na błyskawiczne wyjazdy wybierają Karkonosze: nie ma problemu z tym, żeby zabukować noclegi w Szklarskiej zazwyczaj jest zatłoczona, ale łatwiej znaleźć miejsce nawet w eleganckim hotelu.


Tatry jednak są po prostu wyjątkowo piękne, dlatego Polacy, którzy nigdy nie dotarli do Zakopanego, muszą to bardzo szybko zmienić.

Author: Dan Lundberg
Magiczne Tatry
Zakopane jest legendarne i niepowtarzalne. Każdy spotka tak znanego już turystę krupówkowego, ale również miłośników wysokich gór. Niektórym kłopotem wydają się noclegi w Zakopanem absolutnie nie jest najtańsze, ale Olcza, Poronin i Ząb, czyli góralskie wioseczki zaraz obok podhale, zachęcają cenami i ładnymi pokojami. Gdy wyjazd ma być względnie relaksem, można udać się tam nie w sezonie, ale naturalnie, to wakacyjna pogoda wędrówki piesze|sprzyja wędrówkom

Kilka dni w Tatrach to bardzo mało, jednak wybierając mądrze jeden górski cel i przyjemny relaks spa kraków krupówki|w centrum Zakopanego, da się przeżyć ten krótki czas naprawdę wesoło. Ekspresowo można zobaczyć nie tylko Gubałówkę i Giewont. Fani spokojnych wycieczek powinni ruszyć do Doliny Pięciu Stawów lub nad Staw Gąsienicowy – przyjemny, jesienny lub letni dzień jest okazja poświęcić chłonięciu malowniczych pejzaży. Po zejściu ze szlaku należy zanurzyć się w niezwykłym, turystycznym klimacie i spróbować kwaśnicy w którejś z zakopiańskich karczm.

Author: Mariusz Sagan, Michał Kolasa
Wyjątkowe Pieniny
Jeżeli dysponujemy nieco większą ilością czasu, warto wydłużyć swój wypad i zahaczyć o Pieniny. Niedzica, Czorsztyn i spływ Dunajcem – to punkty wycieczkowe, które koniecznie powinny zostać uwzględnione w marszrucie. W tych stronach jeszcze łatwiej o noclegi w Szczawnicy jest najlepszą bazą wypadową.

Tags: Tatry, Karkonosze, Podhale, wędrówki piesze, krupówki

Author: Adrian
Source: Eholiday.pl