Zielone wzgórza nad Soliną

Posted on 07/10/2023 8:24am

Bieszczady. Wielka ilość połonin, mozaika wielu kultur, bieszczadzka muzyka a przede wszystkim bieszczadzkie magiczne piękno. Chociaż najczęstszym skojarzeniem z polskimi górami są z zasady strzeliste wierzchołki Tatr, Bieszczady coraz śmielej cieszą się wielkim powodzeniem.

wodospad - Bieszczady
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Góry te idealnie nadają się na trekking dla początkujących wędrowców, przy czym możemy tam odwiedzić wiele godnych uwagi zakątków. Bieszczady są także znakomitym celem wakacji z rowerem górskim. Każdy turysta rowerowy z łatwością korzystać może z długich kilometrów dróg asfaltowych, polnych czy płajów górskich.

Poznając różne zakątki Polski nieustannie próbujemy lokalnej kuchni. Tutaj, połączenie wielu kultur dało kuchnię smakowitą i urozmaiconą. Trudno więc sobie wyobrazić urlop bez hreczanyków czy zalewajki.

Szczególnie warte odwiedzin są miejscowości Solina, Polańczyk i Wetlina. To prawdziwe oazy spokoju. Wśród mijanych na ulicach osób, znajdziemy najwięcej przybyszów z plecakami, którzy zamiast dyskotek i dancingów wybierają nastrojowe wieczory z gitarą przy ognisku. I chociaż ośrodki wczasowe przyciągają urlopowiczów wysokim standardem, coraz większa liczba Polaków decyduje się na wczasy (wczasy z dietą dr Ewy Dąbrowskiej) w domkach letniskowych. I nie powinno to nas dziwić z racji iż Polańczyk domki posiadają wiele zalet. Mieszkać w nich może większa grupa osób, mają wysoki standard i są położone w najpiękniejszych okolicach. Turyści mają w takich miejscach możliwość różnorodnych form wypoczynku, grillowania i wspólnego biesiadowania.Zachęcamy już teraz zainicjować poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Dla ułatwienia możemy wystukać w wyszukiwarkę internetową frazę np.: domki Solina, a zobaczymy imponującą listę ofert, z których z całą pewnością wybierzemy odpowiednią - (np. wśród ofert na stronie ).

Dobrze jest więc zapomnieć o dotychczasowych nawykach, nadmorskich promenadach i zdecydować się na polskie góry. Pieniny, Góry Stołowe – wszystkie góry są piękne, lecz jednak tylko w Bieszczadach naładujemy akumulatory na długi czas. Wspaniałe widoki, cudowny klimat, ale również niezapomniana atmosfera, to sposób na niezapomniany wypoczynek. Kto wie, może zakochamy się w Bieszczadach i powrócimy tu za rok?

Tags: góry, domki letniskowe, Bieszczady